Lūgums 10.Saeimai izveidot parlamentārās izmeklēšanas komisiju

2010.gada 17.decembrī esam izsūtījuši ierakstītās vēstulēs iesniegumu Latvijas Republikas 10.Saeimai, visām Saeimas frakcijām un deputātiem, ar lūgumu izveidot parlamentārās izmeklēšanas komisiju «Par likuma «Par valsts budžetu 2008.gadam» budžeta līdzekļu izlietojuma, ieguldot pirmos 200 miljonus latu privātā akciju sabiedrībā «Parekss Banka», 2008.gada oktobrī-decembrī likumību, tiesībaizsardzības iestāžu darba kvalitātes, likumības un tiesiskuma izvērtēšanu».

Iesnieguma pilnu tekstu skatīt zemāk, uzspiežot kursoru uz bildes, tā atvērsies lielāka un varēsiet izlasīt ļoti labi:


2011.gada 3.janvārī esam saņēmuši pirmo atbildi par augstākredzamo lūgumu. To ir sniegusi LR 10.Saeimas Partiju apvienības “Visu Latvijai! – “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK” frakcija.

Atbildi skatīt zemāk:

2011.gada 21.janvārī esam saņēmuši atbildes no LR Saeimas Partiju apvienības “Par labu Latviju” frakcijas, Zaļo un zemnieku savienības frakcijas un LR Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas.

Atbildes skatīt zemāk:

Atbilde no LR Saeimas Partiju apvienības “Par labu Latviju” frakcijas

Atbilde no Zaļo un zemnieku savienības frakcijas

Atbilde no LR Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas ar pielikumā esošo paskaidrojumu no LR ģenerālprokuratūras.

LR Prokuratūras paskaidrojums LR Saeimai, skatīt zemāk:

2011.gada 24.janvārī esam saņēmuši atbildes no pēdējām divām frakcijām – lielākā politiskā spēka, kurš pārstāvēts koalīcijā un lielākā politiskā spēka, kurš pārstāvēts opozīcijā.

Saskaņas centra frakcijas sniegtā atbilde, skatīt zemāk:

Politiskās apvienības “Vienotība” frakcijas sniegtā atbilde, skatīt zemāk:

Lasiet, domājiet, izdariet secinājumus!

Jautājiet un meklēsim atbildes un patiesību kopā!
11 komentāri

 1. 10 said,

  Decembris 17, 2010 plkst. 13:43

  Malači! Tieši 10-niekā!

 2. modris said,

  Decembris 17, 2010 plkst. 22:04

  Cerams, ka frakcijas kaut kādi vispār atbildēs…

 3. modris said,

  Decembris 17, 2010 plkst. 22:06

  Ei, Jums nestrādā laika marķieris, pašlaik ir astoņas minūtes pēc pusnakts un ir jau 18. decembris!

 4. Vilors Eihmanis said,

  Decembris 26, 2010 plkst. 22:27

  http://www.pietiek.com/raksti/kalnmeiera_logika_apzog_valsti,_ne_jau_jus;_krapj_valsti,_ne_jau_jus;_tad_nu_liecieties_miera!

  „Kalnmeiera loģika”: apzog valsti, ne jau jūs; krāpj valsti, ne jau jūs; tad nu liecieties mierā!
  L. Lapsa
  26.12.2010.

  Varbūt vēl atminaties jaunā ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera loģiku, izbeidzot krimināllietu un noņemot jebkādu atbildību no slakteriem, godmaņiem, krūmanēm un pārējiem rimšēvičiem par Parex bankas kraha nogulēšanu un bankas katastrofāli nemākulīgo un valstij dārgo pārņemšanu?

  Toreiz Kalnmeiera vadītais kantoris bija sacerējis lielisku lēmumu par kriminālprocesa izbeigšanu, kura pamatdoma bija – šo lēmumu ir tiesības pārsūdzēt tikai cietušajiem, bet, tā kā no Parex bankas nogulētā kraha un stulbās pārņemšanas neviens nav cietis, tad arī pārsūdzēt to nevienam nav tiesību. Ne valsts kontrolierei, ne kādam citam.

  Absurds, protams, it īpaši, ņemot vērā, cik apjomīgus zaudējumus tiešā un netiešā veidā no šī kraha ir cietusi Latvijas valsts un līdz ar to arī katrs tās iedzīvotājs, – protams, ja atskaita kā reiz tos, kas šo krahu nogulēja un kas pēc tam ar novēlošanos pieņēma lēmumus par bankas pārņemšanu, par atteikumu noteikt noguldījumu izņemšanas ierobežojumus utt.

  Taču šķiet, ka šo brīnišķo formulu Kalnmeiera kunga kantoris ir pieņēmis pastāvīgā bruņojumā, lai tiktu vaļā kā no šīs valsts pilsoņiem, kas nez kāpēc (un, kalnmeierprāt, juridiski nepamatoti) uzskata, ka tad, kad no viņu valsts nozog, izkrāpj vai izķiņķelē dažu labu miljardu, cieš arī viņi, tā no politiski neērtām lietām, kuras nav nekādas vēlēšanās izmeklēt.

  Pēc visa spriežot, Parex amatpersonu lieta ir tikai pirmā lielā un garā kriminālprocesu virknē, kurus Kalnmeiers un Co. izbeigs, pilnībā uzņemoties izlēmēju lomu par to, kas valstij kaitē un kas nāk par labu, turklāt vēl šķietami likumīgi liedzot apstrīdēt savus politizētos lēmumus.

  Un tā nav tikai bezpamata prognoze vien. Šajās dienās esmu saņēmis no Ģenerālprokuratūras vēstījumu, no kura skaidri un gaiši izriet – ja Kalnmeiers un Co. sev vien zināmu (vienalga, politisku, praktisku vai vēl citu) apsvērumu dēļ kādu lietu nevēlēsies izskatīt, viņi šo „likumīgo shēmu” izmantos uz nebēdu.

  Kā zināms, KNAB vairāk nekā pusgadu pārbaudīja nu jau bijušā finanšu ministra Einara Repšes pēdējo divu gadu darījumus, no kuru atspoguļojuma amatpersonas deklarācijās pietiekami skaidri izrietēja, – vai nu augstā amatpersona savās deklarācijās šo to tīši vai netīši noklusē, vai arī kaut kā ir sanācis pieņemt šādas tādas ubaga dāvaniņas no baņķiera Valērija Belokoņa.

  Protams, nebija nekāds pārsteigums, ka KNAB sava izsenā politiskā barotāja rokā neiekoda un nekā nepareiza vai nosodāma Repšes deklarācijās neatrada, vien norādot – ja jums kaut kas nepatīk, pārsūdziet mūsu lēmumu Ģenerālprokuratūrā.

  Daudz interesantāks izrādījās Ģenerālprokuratūras faktiski nekavējoties pieņemtais lēmums, ko ir jēga nocitēt:

  „Ne no pārsūdzētā lēmuma, ne Jūsu sūdzības satura nav redzams, ka Jūs būtu Kriminālprocesa likuma 95 .panta izpratnē uzskatāms par cietušu no Einara Repšes darbībām. Tāpat Jūs nepārstāvat kontrolējošu un uzraugošu iestādi, bērnu tiesību un nevalstisku organizāciju kā noteikts Kriminālprocesa likuma 369.panta 3. un 4. punktos.

  Līdz ar to Jums nav Kriminālprocesa likuma 373.panta piektajā daļā piešķirtās tiesības pārsūdzēt lēmumu par atteikšanos uzsākt kriminālprocesu. Tādējādi uz sūdzību pēc būtības atbilde Jums netiks sniegta.”

  Ar vārdu sakot, Kalnmeiera kantoris atbilstoši jaunajai „Kalnmeiera loģikai” bez kādas kaunēšanās paziņo – ja jūs neesat tieši cietuši no, piemēram, Slaktera stulbuma, pārņemot Pareksu, vai no tā, ka viens valsts finanšu ministrs pieņem viena privātbaņķiera žēlastības dāvanas, tad ejiet, no kurienes nākuši, bet mūs šādi sīkumi neinteresē…

  Viens pusbankrotējis Repše ar savām baņķiera Belokoņa ubaga dāvaniņām un sīkajām blēdībām, protams, ir tīrais nieks. Taču šādā veidā mūsu valsts galvenie likumības uzraugi faktiski skaidri pasaka: saistībā ar varbūt notikušām, varbūt nenotikušām nelikumībām mēs rīkosimies tikai tad, ja paši gribēsim, – un nerīkosimies, ja mums tā nešķitīs pareizi. Apzog valsti, ne jau jūs; krāpj valsti, ne jau jūs; tad nu liecieties mierā! – tā mums paziņo ģenerālprokurors Kalnmeiers. Un tas jau ir nopietni.

 5. Aivars said,

  janvāris 14, 2011 plkst. 10:29

  Un kas talak notiks,vai tam ir jēga???

 6. janvāris 16, 2011 plkst. 23:25

  Jēga būs gan tad, kad Saeima lems par tiesisku risinājumu, kas liecinās par 10.Saeimas darba spējām, gan tad, kad atteiksies izveidot izmeklēsanas komisiju, kas liecinās par tās nespēju strādāt tautas labā..

 7. janvāris 25, 2011 plkst. 07:54

  Atbildes saņemtas un nu varam vērtēt, ko tad pagājušā gada rudenī esam ievēlējuši.

 8. dachinja said,

  janvāris 25, 2011 plkst. 08:14

  Man jau patīk! Visi it kā taču ir par šādas izmeklēšanas komisijas izveidošanu, vienīgi Vienotībai neinteresē patiesība…. :))

  Redzēs, kā tas viss attīstīsies. 🙂

 9. janvāris 25, 2011 plkst. 22:18

  Te starpcitu lielisks raksts par MINISTRU atbildību http://www.orb.lv/blog/?item=116408
  Ne tikai tā politiskā viņiem draud. :D:D:D

 10. grupaa said,

  februāris 24, 2011 plkst. 06:50

  Pamazām sniega pika no kalna virsotnes sāk ripot – Saeimas opozīcija rosinās izveidot parlamentārās izmeklēšanas komisiju. Vairāk lasiet te: http://www.financenet.lv/zinas/367280-saeimas_opozicija_rosinas_izmeklet_parex_bankas_parnemsanu


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: