Par pamatvērtībām jeb fundamentu

Nesaprotot sīkumus, Tu nesapratīsi lielo un, saprotot tikai lielo, Tu neizpratīsi sīkumus.

Aksioma.

_______

Latvijā mēģina tapt it kā jauna koalīcija. Bet tā tapšana buksē. Jautājums kāpēc?

Ilgi domāju vai rakstīt savas pārdomas vai nē, bet beigās izšķīros par domu piefiksēšanu rakstveidā.

Atbildot uz uzdoto jautājumu, ir jānoskaidro pamatjautājumi, kas manuprāt būtu:

 • Kā Latviju izprot un redz katrs no ievēlētajiem cilvēkiem Saeimā atsevišķi un kā to pārstāvētais politiskais spēks?
 • Kā izprot latviskumu Latvijā esošie politiskie spēki?
 • Kurš no politiskajiem spēkiem domā par latvisku Latviju? Vai kāds maz saprot, ko nozīmē būt latviskam? Kā par igaunisku Igauniju, lietuvisku Lietuvu, francisku Franciju, vācisku Vāciju, krievisku Krieviju domā šajās valstīs pie varas esošie…?
 • Ko saprot ar vārdu “tiesiskums” jaunie parlamentārieši un kā to saprot vecie? Vai ir kāda atšķirība?
 • Kas ir parlaments? Kāda ir tā jēga? Vai parlaments=Saeima=likumdevējs vispār lemj kādus citus jautājumus kā tiesiskuma?
 • Kas tad vispār ir  tiesiskums?

Un, ja jau runājam par tiesiskumu, tad sāksim ar pašu elementārāko un pamanāmāko tiesiskuma izpausmi –

 • Kurš no politiskajiem spēkiem iestājās PAR Satversmes vismaz pirmo 4 pantu:1.Latvija ir neatkarīga demokrātiska republika.
  2. Latvijas valsts suverēnā vara pieder Latvijas tautai.
  3. Latvijas valsts teritoriju starptautiskos līgumos noteiktās robežās sastāda Vidzeme, Latgale, Kurzeme un Zemgale.
  4.Valsts valoda Latvijas Republikā ir latviešu valoda. Latvijas karogs ir sarkans ar baltu svītru.

  (15.10.1998. likuma redakcijā, kas stājas spēkā 06.11.1998.)” realizēšanos dzīvē, ne tikai uz papīra? 
 • Kurš tā patiesi izprot un izpratīs no jaunajiem/vecajiem parlamentāriešiem dodamo solījumu Latvijas tautai: “Es, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru (svinīgi solu) būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.” /Satversmes 18.pants/ ? Un vai jau tagad, “saskaņojot” jauno koalīciju, vēl pirms solījuma došanas, solījums jau netiek turēts?
 • Kādēļ tiek koķetēts ar Latvijas valsts vēsturi un Latvijas tautas izlietām asinīm Latvijas valsts pastāvēšanai? Kas ir devis tiesības kādam ar to vispār tirgoties?
 • Lūk šī diņģēšanās par Latvijas okupāciju un okupantiem Latvijā ir nāvīgi pretīga, jo ir kretīniski stulba. Veiksim elementāru analoģiju – ja kāds neatdzīst, ka es esmu sieviete, vai tādēļ es neesmu sieviete? Un kurš gan ir tiesīgs savu gribēšanu vai negribēšanu uzskatīt mani par sievieti, uzspiest man par saistošu? Sieviete ir sieviete un vīrietis ir vīrietis. Tā pat kā Latvija tika okupēta un Krievija ir PSRS tiesību (un pienākumu) mantiniece. Tā paša PSRS, kas okupēja Latviju. Tas ir fakts. Vispārzināms fakts par ko NAV jādiskutē. Un tā būtu tiesiskuma ievērošana, nediskutēšana par vispārzināmiem faktiem.
 • Pirms skriet sadarboties ar Krieviju (SC faktiski ir Krievijas interešu pārstāvis Latvijā nevis Latvijas pilsoņu interešu pārstāvis Latvijā), atgādiniet un atsauciet atmiņā  sev kādu solījumu vai starptautisku līgumu, nerunājot jau par pašu pieņemtiem likumiem, kurus Krievija jebkad ir ievērojusi un pildījusi ne tikai pret citām valstīm, bet kaut vai tikai pret saviem pilsoņiem? Ja spēsiet nosaukt – tas būs unikāli.
 • Un visu beidzot – kurš no pie varas esošiem JEBKAD ir iestājies par likumu ievērošanu – faktisku tiesiskumu? Un ja ir, tad kā tas ir izpaudies vai izpaužas tagad?

Mētāšanās ar pamatvērtībām jeb fundamentālām vērtībām un vārdiem “tiesiskums”, “mīlestība”, “brīvība”, utt., liecina par vieglprātību, tuvredzību un nespēju uzņemties atbildību jeb – tukša muca tālu skan.  Izskatās, ka lielākā daļa politisko spēku grib tālu skanēt, gluži kā pati Krievija ar savu demokrātiju.

Patriotisms ir valsts ilgtermiņa pastāvēšanas pamats. Kamēr vien tauta saimniekos savā zemē, tikmēr būs miers. Karš rodas un sākas, kad kāds grib ienākt Tavā mājā un diktēt savus noteikumus, nevis ievērot Tavējos. Tikai katram pašam ir tiesības izlemt vai būt saimniekam vai kalpam savā mājā.

Merkantīlisms vienmēr ir īslaicīgu vēlmju apmierināšana, kas vienmēr līdzi nes ļoti smagas sekas, ko pasaule sauc par krīzēm. Bet šīs krīzes nevar pārvarēt, vadoties atkal pēc merkantīliem uzskatiem.

Ekonomika var pastāvēt bez valstiskuma, bet valstiska ekonomika nevar pastāvēt bez patriotisma. 

Atbildot uz jautājumu – Kā patrioti ir pie varas esošie? – un uz visiem pārējiem augstāk minētajiem jautājumiem, mēs katrs un visi kopā spēsim rast atbildi uz jautājumu kāpēc buksē koalīcijas veidošana. Un  vai vispār tā patiesi buksē?

Aicinu aizdomāties, domāt un vērtēt.

2011.gada 03.oktobrī.

Par tiesisku valsti latviskā Latvijā,

Biedrības “Grupa A” valdes locekle Dace Milberga

14 komentāri

 1. dags said,

  Oktobris 3, 2011 plkst. 18:03

  Dacīt, paldies par domu gaitu, idejām> Jautājums: – kā Latvijā izveidot, ha ha, “milzu žūriju” – kas analizētu tautas ieteikumus un idejas. Nav tik svarīgi, mana vai tava iedeja, bet, lai mūsu idejas savienojas labakajā variantā Latvijai, jo – ja Latvijai būs labak, arī man būs labāk…

  Patlaban pie varas esošajiem par labu to nauda (pašu un “sponsoru”), bet ar naudu šajā preču/tirgus saimniecībā var visu. Tomēr Jaunās Pasaules Globalās Kārtības (pēc rietumu kapitālisma scenārija) autoriem aizmirstas, ka – viss ir pārejoši, cilvēki noveco, jaunie nāk vietā, un – ja vairumam no viņiem ir slikti, tad, lai cik stipra iepriekšejā naudas vara, – dzīvais, vitālais spēks kā pali gūs virsroku. Tātad gudri no sākta gala ņemt vērā šī vitālā spēka visdziļākās, visplašākās, visaugstākās vajadzības. Tātad svarīgi apzināt Latvijas tautas vairuma dziļākās domas, vērtības, likt tās jaunās Latvijas konstrukcias pamatos. Utopija? Ja ne, tad – kā?

  Iepazīšos ar Jūsu lapu…

 2. Andrejs said,

  Oktobris 5, 2011 plkst. 10:17

  Pārvaldes teorija saka: pirms ko pārvaldīt jānosaka mērķi. Pirmais vissvarīgākais pēdējais mazsvarīgākais. Vajadzības gadījumā no pēdējā atsakās kā no pirmā. TĀPĒC: tie kas par virsmērķi nosaka – latviska Latvija – NEKO NEJĒDZ valsts pārvaldē – pat ir bīstami – jeb kļūst par latvijas tautas ienaidniekeim
  http://prettrieciens.weebly.com/
  varbūt labāk par virsmērķi – nodrošināt garīgo un materiālo labklājību, kur katrs varētu īstenot savu „sūtību” šeit uz zemes – Latvijā, kur mēs dzīvotu un attīstītos starp cilvēkiem, kas ciena, mīl palīdz viens otram..

  tad uzreiz mēs varam izmērīt jebkuru darbību – vai tā sekmē mērķa sasniegšanu vai nē

  šeit informācija kura ģērbj jebkuru kangaru – tai skaitā tos kas gadu desmitiem ir paslēpušies zem skaistā vārda nacionālisti
  http://prettrieciens.weebly.com/index.html

  • grupaa said,

   Oktobris 5, 2011 plkst. 11:45

   Latvija būs latviska, ja tā būs tiesiska valsts. Un tiesiska Latvija var būt tikai tad, ja tā ir latviska.

   Tā pat kā jebkura cita valsts pasaulē.

   Te pat nav ko diskutēt, jo tas ir dabiski un loģiski.

   Materiāla labklājība tā pat kā nauda pati par sevi nedrīkst būt pašmērķis. Ja tomēr tādu to uzstāda, tad tas ir destruktīvi un sabiedrību, ka arī pašu civilizāciju degradējoši. Bīstami un pašiznīcinoši.

   • Andrejs said,

    Oktobris 5, 2011 plkst. 12:12

    1) Tas jūs kā galveno izvēlējāties materiālo labklājību
    2) Iedomājieties cilvēks grib būt mākslinieks, jeb viņā “sūtība” ir tāda – kā viņš VARĒS īstenot to – bez materiālās labklājības. Varbūt viņš savus mākslu gribēs cilvēkiem par velti dalīt…..
    3) Tiesiska – kas tas par zvēru?? Taisnība tam kam vairāk naudas vai?
    Vai arī: jūsu tiesiskajā izpratnē: vai tas ir tiesiski ja kāds uz mūsu (tautas) vajadzību rēķina uzblīst no labklājības – saskaņā ar likumiem, normām – patāvošo tiesiskumu???
    4) Ko nozīmē latviska?? runāt visiem latviski, tad kādā jaukā dienā pamosties situācijā, kad paši latviskie latvieši visu izpārdevuši ārzemniekiem – tiesiskā ceļā – tā teikt saskaņā ar likumiem

    lūdzu paskaidrojiet – ļoti divdomīgi izsakaties

    p.s.
    ja kāds uzblīst tad tikai uz kāda cita rēķina, kļūstot citam liesākam…

 3. grupaa said,

  Oktobris 5, 2011 plkst. 15:50

  Tiesiska valsts latviskā Latvijā ir mērķis.

  Ceļā uz to vienmēr būs izvēle sekot tam pat tad, kad tas nav redzams, jeb novērsties no tā par labu savām merkantīlajām-materiālajām interesēm.

  Vienmēr Tev, Andrej, ir izvēles iespējas. Jautājumā par tiesiskuma izpratni viss ir pateikts īsi un skaidri uzrakstā Tiesu pilī – Viens likums – viena taisnība visiem.
  Lai tā būtu par to noteikti jāiestājas ne tikai ar vārdiem, bet ar darbiem latviešu tautas un Latvijas sabiedrības vairākumam.

  Ja Tu esi latvietis, tad latviskuma skaidrojums man liekas lieks. Latviju tāpat kā Tevi taču radījuši Tavi senči. Pats no sevis nekas nerodas un gaidot Laimes lāci var sagaidīt krievu lāci, kurš nevienam vēl pasaulē laimi nav atnesis, pat krieviem nē.

  • Andrejs said,

   Oktobris 5, 2011 plkst. 16:03

   1) Vienmēr būs ļauni cilvēki, kas gribēs uzvārīties uz citu rēķina – tiesiska valsts negarantē, ka tas tā nenotiks
   2) Lūdzu nevajag mani baidīt ar krievu lāci – tas uz mani neiedarbojas. ŠAJĀ sakarā man ir viens jautājums: ja jau Jūs tik baidāties no krievu lāča – vai nav tā ka mūs jau sen plosa citi lāči?? JĀ vai NĒ – lūdzu atbildiet! Un ja jā tad kāpēc nesākt ar bailēm pret tiem lāčiem?? jeb naids tik pret krieviem?
   3) Protams ka šī sarakste ir bezjēdzīga

   • Krista said,

    Oktobris 5, 2011 plkst. 16:35

    Muus var saplosiit tikai pashu slinkums, mazduushiiba un alkatiiba.

 4. grupaa said,

  Oktobris 5, 2011 plkst. 16:42

  Sarakste, jeb saruna nekad nav bezjēdzīga. Bezjēdzīgs ir karš. Mums proptams vairāk jābaidās no mistiskā “laimes lāča” un tā gaidītājiem un vispirms katram sevī. Pret krieviem nav nekāda naida, – naids ir pret visu sugu ģeržavņikiem. Ar krievu lāci bija domāti ģeržavņiki, jeb impēristi, kuri gatavi izbradāt kaimiņu “ģimenes dārziņus”(J.Staļins). Taču TEV IR TIESīBAS UZ SAVU viedokli. Un par šīm tiesībām mēs esam gatavi pastāvēt visur un vienmēr.

 5. Andrejs said,

  Oktobris 5, 2011 plkst. 20:35

  Šī saruna ir bezjēdzīga tāpēc – ka jūs mani galīgi nedzirdat. Tāpēc pēdējais ko gribu teikt. Tāpat kā mērķus arī problēmas izvirza sekojoši = PIRMĀS TĀS SVARĪGĀKĀS. Jūs izvirzat krievu lāci – tas man par jums uzreiz visu izsaka. Ja mēs ieskatīsimies faktos: kāpēc tauta aizbraukusi – krievu lācis aizbiedēja vai? kāpēc nav labklājības – krievu lācis neļauj vai? KAM pieder mūsu nauda – krievu lācim vai? bankas parādu jūgā iedzina – krievu lāča bankas vai? svešas zemes okupējam pēc krievu lāča pavēles vai? ārpolitikā kalpojam krievu lācim vai? “izglītības” programmas no krievu lāča nāk vai? valsts pārvaldnieki skrien atskaitīties pie krievu lāča vai? pavēles kā mums dzīvot normatīvo aktu veidā nāk no krievu lāča vai? imports masveidā ieplūst no krievu lāča vai? “Latvijas” banka (kura starp citu nav pakļauta nevienam šeit Latvijā) kurai ir monopola tiesības uz Latvijas latu – pakļauta ir krievijas lācim vai? ieteikumi likvidēt atsevišķas ražošanas nozares krievu lācis mums silti ieteica vai? krievu lāča lielveikali mūs baro ar izcili veselīgu pārtiku vai? tie izcilie valsts pārvaldnieki kas sasnieguši tik izcilus rezultātus pie krievu lāča 90to sākumā tika apmācīti vai? uzņēmumus un lauksaimniecības zemes krievu lāci izpērk vai? turpināt?

  Un vispār kas jūs par grupu?? jums sanāksmes arī ir?

  man maigi izsakoties žēl ka manu dzimteni ir pārpludinā’juši tādi cilvēki … bet nekas es esmu gatavs cīnīties ar to – varu pasniegt lekciju kur jebkuram varu populāri paskaidrot par cēloņiem shēmām organizatoriem labuma guvējiem un nākotnes perspektīvām kā arī protams kas kapēc un kā’da veidā jadara – to visu tādā veidā lai nevis kāds man akli sekotu bet gan pats spētu sapto visu saprast

  • grupaa said,

   Oktobris 5, 2011 plkst. 23:08

   Mums gan liekas, ka Tu negribi mūs dzirdēt un kur nu vēl mēģināt saprast. Viss kas noticis Latvijā pēdējos 20 gados ir nelikvidēto okupācijas seku rezultāts. Komunisi, kuri organizēja un realizēja okupācijas rezīmu kopā ar kolonizāciju un rusifikāciju saglabāja faktisko varu. Mežonīgi izlaupot valsti viņi izveidoja
   ekonomiski nodrošinātu, slēgtu un efektīvi apsargātu krimināli politisku varas eliti. Tautībai te nav nekādas nozīmes. Noziedznieki visā pasaulē ir internacionāli. Taču faktu, ka Latviju galvenokārt kolonizēja krievu tautības cilvēki, nav apstrīdams. To apstiprina mērķtiecīgais rusifikācijas process.

   • Andrejs said,

    Oktobris 6, 2011 plkst. 08:45

    Lūdzu sniedziet skaidras atbildes:
    1) Kā lai likvidē okupācijas sekas?? nodibinot tiesisku valsti?? kas noteiks kas ir tiesīgs un kas nav??
    2) Vai ir okupantu problēma – ja jā kādi risinājumi?

 6. Jānis said,

  Oktobris 6, 2011 plkst. 10:50

  Izlasīju komentārus – diskusiju. Viss ir saprotams un skaidrs.
  Biedrības darbība ir apbrīnojama, izejot cauri visam šai lapā.

  Andrej, kā tu redzi risinājumu? Un vai tev šķiet, ka ir problēmas, kas ir jārisina?

  • Andrejs said,

   Oktobris 6, 2011 plkst. 11:51

   Problēmas?? tas nav īstais vārds – runājot šaha terminoloģijā – mums ir ielikts mats.

   Risinājumi – lai runāt par risinājumiem vispirms jāsaprot kas nogāja greizi, kādā veidā.

   Ar laiku mana pārliecība kļūst stiprāka un stiprāka – tagad jau var teikt, ka tā ir 99%. Protams ja es maldos lūdzu apgaismojiet – tas man nāks tikai par labu. diemžēl vienīgie pretargumenti – tu neko nesaproti ekonomika un viss – neko vērtīgāku nēesmu dzirdējis

   Ja runājam par ekonomisko pārvaldi – tad šeit ir īss situācijas raksturojums http://prettrieciens.weebly.com/
   nerunāju daudz par risinājumiem – bet gan aprakstu situāciju lai katrs pats saprastu risinājumus
   protams viss ir daudz sarežģītāk – tur pietiek informācijas lai visu saprast, sākt pašam modelēt situāciju
   nēesmu nekāds ekonomikas profesors – tomēr esmu gatavs debatēt ar jebkuru, jebkurā vietā

   diemžēl nav kas palīdz padarboties ar datoru lai uztaisīt kvalitatīvus vēl plašākus un vērtīgākus video

   īsāk sakot jāsāk valsti pārvaldīt PĒC PILNAS FUNKCIJAS – ja jūs vispār saprotat ko tas nozīmē….


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: