Iesniegums LR Ģenerālprokuroram par ilgstošu Satversmes prasību neievērošanu

2012.gada 16.aprīlī esam vērsušies ar iesniegumu (nosūtīta ierakstītā vēstulē ar paziņojumu)pie LR Ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera kunga, lūdzot ar prokurora iesniegumu vērsties pie Ministru kabineta prezidenta par nepieciešamību novērst likuma pārkāpumu un uzdot par pienākumu nekavējoties sniegt Saeimai norēķinu par 2009., 2010., 2011.gadu budžetu izpildi, pievienojot tiem ieņēmumus un izdevumus attaisnojošus dokumentus.

Iesniegumu skatīt zemāk.

Image

Image

Gaidām atbildi un atbilstošu LR Ģenerālprokurora rīcību!

2012.gada 14.maijā esam saņēmuši atbildi no LR Ģenerālprokuratūras Personu un valsts tiesību aizsardzības departamenta prokurores R.Bērziņas. Atbilde satur lēmumu, ka mūsu sūdzība nav pamatota, kā vienīgo iemeslu jeb “pamatojumu” minot to, ka Satversmes 66.panta trešās daļas tulkošanai nav piemērojamas Civillikuma normas.

Diemžēl, atbilde nesatur norādi, kādēļ gan un pamatojoties uz kādām tiesību normām Ministru kabinetam būtu ekskluzīvas tiesības neievērot likumu un nesniegt norēķinu par budžeta izlietošanu likumā noteiktajā kārtībā.

Atbilde, kuru lūdzam skatīt zemāk-uzspiežot atvērsies dokuments pdf formātā, ir pārsūdzama.

LRP_atbilde1

LRP_atbilde2

LRP_aploksne

5 komentāri

 1. maijs 14, 2012 plkst. 16:31

  Par atbildi. Parbaude tomēr nav beigusies ar secinājumu, ka norēķins ir tas pats, kas pārskats.

 2. valdis said,

  maijs 14, 2012 plkst. 17:03

  vaitad kadreizs kads ir atbildejis par izlaupisanu visi likumi aizstav varnesus

 3. karmena said,

  maijs 14, 2012 plkst. 18:49

  Dīvaini gan, ja jau divos dokumentos, gan Satversmē, gan Civillikumā tiek lietots tieši vārds “Norēķins”, tad kā ĢP var sniegt tādu dīvainu atbildi, ka tas nav pielieotjams= “tulkojams”, ja abi šie oficiālie dokumenti satur tieši tādu formulējumu un nekādu citu, tad dažādām interpertācijām nebūtu vietas, citādi MK vai cita instutūcija sāks norma pēc pašu radošās izdomas- Pārskati, Apskati, Vīzijas, utt. jo kas gan viņiem to varētu liegt, ja jau pat ĢP, neuzskata ne Satversmē skaidri definēto ne Civillikumā lietoto terminu par pietiekami nepārprotamu un ievērojamu….un tā veidojas purvs tiesību jomā, purvs morālē, ētikā utt.

 4. karmena said,

  maijs 14, 2012 plkst. 18:53

  Piedodiet, gribēju teikt “sāks pielietot tiesību normas”…..

 5. maijs 14, 2012 plkst. 20:23

  Redzu, ka 2012. gadā prokuratūrā ir tie paši uzvārdi, kas bija 2007. gadā un pirms tam. Atgādinu, ka 2007. gadā biedrība “Par godīgumu tiesu varas sistēmā “Temīda”” rakstīja sekojošo. Citēju:
  “Par nelikumīga nolēmuma taisīšanu atbildību paredz Krimināllikuma 291.pants, par kukuļošanu – 323.pants , par sazvanīšanos (tirgošanos ar ietekmi) – 326-1.pants. Kriminālprocesa likums paredz pienākumu uzsākt kriminālprocesu, tiklīdz ir saņemtas ziņas, kas norāda uz iespējamu noziedzīgu nodarījumu. Ja pārbaudē ziņas neapstiprinās, tad kriminālprocesu izbeidz. Likums nosaka, ka lietas par tiesnešiem izskata personiski Ģenerālprokurors. Varētu domāt, ka likums tiek pildīts un kriminālprocesu pēc 291.panta ir tikpat daudz, cik ir sūdzību par klaji nelikumīgiem tiesas nolēmumiem.
  Gadījumā, ja neiegūst pierādījumus, ka nelikumīgais nolēmums taisīts apzināti (kurš būs tāds muļķis, ka atzīsies?), kriminālprocesu izbeidz. Tad pārkāpumu nodod izspriešanai disciplinārkolēģijā (nelikumība taču ir bijusi). Tādu secību paredz likums.

  Dzīvē gan notiek citādāk. Pirmkārt, iesniegumi par nelikumībām uz J.Maizīša galda nemaz nenonāk. Kā jau ir piedzīvots, tos vispirms «pārķer» virsprokurora Jura Pēdas departaments (ar šaubīgiem lēmumiem tajā ir izcēlusies prokurore Ramona Bērziņa) un «aizfutbolē» labi tālu. Nākamais «filtrs», kurš neļauj dokumentiem nonākt uz J.Maizīša galda, ir tiesās izskatāmo lietu nodaļas virsprokurors Ēriks Kalnmeijers.”

  Problēma ir tā, ka Latvijas Republikā pie varas ir politmafija un visi šie prokurori paši ir saauguši ar organizēto noziedzību.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: